dobiti bitkoin



DEPOZIT

POVREDA

Učestvujte u našem nedeljnom lutrijskom žrebu i osvojite velike nagrade!

Dobijate 2 besplatne lutrije za svaku besplatnu BTC rolnu koju igrate, 1 kartu za svaku rolnu vaših referala i 1 kartu za svaki 0.00001000 BTC koji ste stavili na MULTIPLY BTC igru!

OVAJ LOTTERY JE ODGOVORNO VELIKO!

NAGRADE ZA LOTTERY ROUND 177
VAŠE KARTE

UKUPNO KARTE



WIN CHANCE



KUPITE LOTTERY KNJIGE

Broj ulaznica

CIJENA PO KARTI

UKUPNO IZNOS

OLDER

NEWER

LOTTERY ROUND 177 KAO EN

PRETHODNI KONFERENTI

KUPI





FAQ WEBSITE



Kada ću biti plaćen ako imam omogućen auto povlačenje?



Ukoliko ste na računu omogućili automatsko povlačenje računa, stanje na vašem računu će biti u PENDING u nedjelju (ako je više od minimalnog iznosa povlačenja), a možete to vidjeti pod PENDING PAYOUT na BESPLATNO BTC stranicu. Bitcoins će biti poslati u svoj Bitcoin novčanik uskoro. Primićete e-poštu koja vas obaveštava o plaćanju ako imate adresu e-pošte povezane sa vašim nalogom. Ako želite da znate tačno vreme kada će vaše stanje biti na čekanju, kliknite na dugme koje kaže POVRATAK na BESPLATNOM BTC stranici, a zatim kliknite na AUTO i videćete tajmer koji će se računati na vreme isplate.



Kako da omogućim automatsko povlačenje?



Klikom na taster koji kaže POVRATAK na BESPLATNO BTC stranicu, zatim kliknete na AUTO i potvrdite polje pored AUTO POVREDA. Ako omogućite automatsko povlačenje nakon što je tajmer odbrojavan za trenutni ciklus isplate, vi ćete primiti uplatu sledeće nedelje.



Kada ću dobiti platu ako sam zatražio ručno povlačenje?



Ako tražite ručno povlačenje, Bitcoins će biti poslati u vaš novčanik u roku od 6 sati od početka zahtjeva.



Kada ću dobiti platu ako sam zatražio trenutni povlačiti?



Ako zatražite trenutni povlačenje, Bitcoins će biti poslati u vaš novčanik u roku od 15 minuta od početka zahtjeva.



Kako mogu promijeniti svoju Bitcoin adresu ili adresu e-pošte?



Klikom na dugme koji kaže PROFIL u glavnom meniju. Moći ćete da mijenjate svoju e-adresu samo ako je email koji je trenutno prikačen na vaš nalog nevažeći ili odbija naše e-poruke.



Gde mogu da vidim moju referalnu vezu ili moje preporuke?



besplatni online bitcoin generator
Klikom na dugme koji kaže REFER u gornjem meniju.



Kako da upućim svoje prijatelje?



Podijelite referentnu vezu sa svojim prijateljima i zamolite ih da ga posjete i kreiraju nalog. Time ćete automatski dodati kao referencu i dobićete 50% svojih besplatnih btc dobitaka kao provizije! Ništa se neće odbiti sa njihovog računa, plaćamo 50% iz našeg džepa. Takođe ćete dobiti 1 besplatnu kartu za našu nedeljnu lutriju svaki put kada vaš prijatelj igra besplatnu igru! Ako ne znate kako dobiti referalni link, molimo vas da pogledate gore navedeno pitanje.



Izgubio sam / želio resetovati svoju lozinku?



Molim vas, idite na stranicu za prijavljivanje i kliknite na vezu koja je nazvana Forgot Password u polju za prijavljivanje.



Zašto se količina Bitkoina koje možete pobediti, nastaviti mijenjati?



Količina bitkoina koje možete pobediti s BTC-om zavisi od trenutne cijene bitkoina, a najveća nagrada je fiksirana na US $ 200, a ostale nagrade u srazmeri sa njom. Dakle, kada se cena bitkoina smanjuje, iznos nagrade izračunat u bitcoinima se povećava, a obrnuto je istinito. Dakle, bez obzira na trenutnu cenu bitkoina, imate priliku da osvojite US $ 200 za bitkoine na svakom rolnu.



Da li možete da promenite plaćanje koje je već poslato?



Na žalost, bitcoin plaćanja su nepovratna i pošto je poslato plaćanje, mi nemamo načina da ga povratimo. Morate osigurati da je ispravna adresa za odlazak navedena na stranici PROFILE pre nego što zatražite plaćanje ili omogućite automatsko povlačenje.



Gde mogu da proverim svoju aktivnost na ovoj web stranici?



Klikom na STATS u gornjem meniju, a zatim na PERSONAL STATISTI.



Kako da zadržim svoj račun sigurnim?



Koristeći jaku lozinku, ne koristite istu lozinku na bilo kojoj drugoj web lokaciji i ne delite svoju lozinku sa bilo kim drugim. Preporučujemo da koristite menadžer lozinke kao što je LastPass da biste kreirali i čuvali vaše lozinke. Ako ne koristite ove sigurnosne prakse i vaš račun se hakuje, mi nećemo moći da vam pomognemo.





Bitcoin je inovativna mreža plaćanja i nova vrsta novca.



Bitcoin koristi peer-to-peer tehnologiju za rad bez centralnih vlasti ili banaka; upravljanje transakcijama i izdavanje bitkoina kolektivno vrši mreža. Bitcoin je otvoreni izvor; njegov dizajn je javan, niko ne poseduje niti kontroliše Bitcoin i svi mogu učestvovati. Kroz mnoge od svojih jedinstvenih svojstava, Bitcoin omogućava uzbudljive upotrebe koje se ne mogu pokrivati ​​ni ranijim platnim sistemom.



Kako funkcioniše Bitcoin?



Iz perspektive korisnika, Bitcoin nije ništa drugo do mobilna aplikacija ili računarski program koji obezbeđuje lični Bitcoin novčanik i omogućava korisniku da šalje i prima bitcoine sa njima. Ovako Bitcoin radi za većinu korisnika.



besplatni online bitcoin generator
Iza scene, Bitcoin mreža deli zajedničku knjigu pod nazivom "blok lanca". Ova knjiga sadrži svaku transakciju koja je ikada obrađena, omogućavajući korisničkom računaru da potvrdi valjanost svake transakcije. Autentičnost svake transakcije zaštićena je digitalnim potpisima koji odgovara adresama slanja, omogućavajući svim korisnicima potpunu kontrolu nad slanjem bitkoina sa sopstvenih Bitcoin adresa. Pored toga, svako može da obrađuje transakcije koristeći računarsku moć specijalizovanog hardvera i zaraditi nagradu u bitcoinima za ovu uslugu. Ovo se često naziva "rudarstvo". Da biste saznali više o Bitcoinu, možete se konsultovati sa posebnom stranicom i originalnim dokumentom.



Ko je napravio Bitcoin?



Bitcoin je prva implementacija koncepta pod nazivom "kriptocurrency", koji je prvi put opisao 1998. Wei Dai na mailing listi cypherpunks-a, što ukazuje na ideju novog oblika novca koji koristi kriptografiju za kontrolu njegovog stvaranja i transakcija, a ne centralni autoritet. Prva Bitcoinova specifikacija i dokaz koncepta objavljen je 2009. godine na listi za kriptografiju Satoshi Nakamoto. Satoshi je napustio projekat krajem 2010. bez otkrivanja mnogo o sebi. Od tada je zajednica eksponencijalno porasla sa mnogim programerima koji rade na Bitcoinu.



Satoshiova anonimnost je često izazvala neopravdane zabrinutosti, od kojih su mnogi povezani sa nesporazumom prirode Bitcoin-a otvorenog koda. Bitcoin protokol i softver objavljuju se otvoreno i svaki programer širom svijeta može pregledati kod ili napraviti vlastitu modifikovanu verziju Bitcoin softvera. Kao i trenutni programeri, Satoshi-ov uticaj bio je ograničen na promene koje je usvojio drugi i stoga nije kontrolisao Bitcoin. Kao takav, identitet Bitkoinovog izumitelja verovatno je danas relevantan kao identitet osobe koja je izmislila papir.



Ko kontroliše Bitcoin mrežu?



Niko ne poseduje Bitcoin mrežu, jer niko ne poseduje tehnologiju iza e-pošte. Bitcoin kontroliše svi Bitcoin korisnici širom sveta. Iako programeri poboljšavaju softver, oni ne mogu primeniti promjenu u Bitcoin protokolu, jer svi korisnici mogu slobodno da izaberu koji softver i verziju koriste. Kako bi ostali kompatibilni jedni sa drugima, svi korisnici trebaju koristiti softver koji odgovara istim pravilima. Bitcoin može ispravno raditi samo sa potpunim konsenzusom među svim korisnicima. Zbog toga svi korisnici i programeri imaju snažan podstrek da zaštite ovaj konsenzus.



Da li je Bitcoin zaista koriste ljudi?



Da. Postoji sve veći broj preduzeća i pojedinaca koji koriste Bitcoin. Ovo uključuje biznis i maltere kao što su restorani, apartmani, advokatske kuće i popularne online usluge kao što su Namecheap, WordPress i Reddit. Dok bitkoin ostaje relativno novi fenomen, on brzo raste. Krajem avgusta 2013. godine vrednost svih bitkoina u opticaju premašila je 1,5 milijardi dolara, a dnevne razmene bitkoina vredne milion dolara.



Kako stiče bitkoine?



Kao plaćanje roba ili usluga.

Kupuj bitkoine na razmeni Bitkoina.

Exchange bitcoins sa nekim kod vas.

Zaradite bitkoine putem konkurentnog rudarstva.



Iako je moguće pronaći osobe koje žele da prodaju bitkoine u zamenu za kreditnu karticu ili PayPal plaćanje, većina razmena ne dozvoljava finansiranje putem ovih načina plaćanja. Ovo je zbog slučajeva kada neko kupuje bitkoine sa PayPal-om, a zatim obrnuti polovinu transakcije. Ovo se obično naziva povratni trošak.



Koliko je teško plaćati Bitcoin?



Isplate bitkoina se lakše vrše od kupovine debitnih ili kreditnih kartica i mogu se primiti bez trgovačkog računa. Plaćanja se vrše iz aplikacije novčanika, bilo na računaru ili pametnom telefonu, unosom adrese primaoca, iznosom plaćanja i pritiskom na slanje. Da bi bilo lakše uneti adresu primaoca, mnogi novčanići mogu dobiti adresu skeniranjem QR koda ili dodirom dva telefona zajedno sa NFC tehnologijom.



Koje su prednosti Bitkoina?



Sloboda plaćanja - U bilo kom trenutku možete poslati i primiti bilo koji iznos novca odmah bilo gdje u svijetu. Nema bankarskih praznika. Nema granica. Nema nametnutih limita. Bitcoin svojim korisnicima omogućava potpunu kontrolu nad svojim novcem.

Vrlo niske naknade - Bitcoin plaćanja se trenutno obrađuju bez naknade ili izuzetno malih naknada. Korisnici mogu uključiti naknade sa transakcijama za prijem prioriteta, što rezultira bržim potvrđivanjem transakcija od strane mreže. Pored toga, trgovački procesori postoje da bi pomogli trgovcima u procesiranju transakcija, pretvarajući bitkoine u fiat valutu i deponovanje sredstava direktno na bankarske račune trgovaca dnevno. Pošto su ove usluge zasnovane na Bitcoinu, one se mogu ponuditi za mnogo niže naknade nego kod PayPal ili kreditnih kartica.

Manje rizika za trgovce - Bitcoin transakcije su sigurne, nepovratne i ne sadrže osetljive ili lične informacije klijenata. Ovo štiti trgovce od gubitaka nastalih prevarama ili prevarama, a nema potrebe za PCI usklađenost. Trgovci mogu lako proširiti na nova tržišta gdje ili kreditne kartice nisu dostupne, ili su stope prevare neprihvatljivo visoke. Neto rezultati su niže naknade, veća tržišta i manji administrativni troškovi.

Bezbednost i kontrola - korisnici Bitcoina su u potpunoj kontroli svojih transakcija; nemoguće je da trgovci primoraju neželjene ili neprimećene optužbe, kao što se može dogoditi sa drugim metodama plaćanja. Bitcoin plaćanja se mogu izvršiti bez ličnih informacija vezanih za transakciju. Ovo nudi snažnu zaštitu od krađe identiteta. Korisnici Bitcoina takođe mogu zaštititi svoj novac pomoću sigurnosne kopije i šifriranja.

Transparentno i neutralno - Sve informacije koje se odnose na snabdevanje novca Bitcoin-a su lako dostupne na lancu blokova za bilo koga da verifikuje i koristi u realnom vremenu. Nijedan pojedinac ili organizacija ne može kontrolisati ili manipulisati bitkomin protokolom jer je kriptografski siguran. To omogućava jezgru Bitcoina da bude povjeren jer je potpuno neutralan, transparentan i predvidljiv.



Koji su nedostaci Bitkoina?



Stepen prihvatanja - Mnogi ljudi još uvijek nisu svjesni Bitcoina. Svakodnevno, više preduzeća prihvataju bitkoine jer žele prednosti toga, ali lista ostaje mala i još uvijek treba da raste kako bi imala koristi od mrežnih efekata.

Volatilnost - Ukupna vrijednost bitkoina u opticaju i broj preduzeća koji koriste Bitcoin su i dalje vrlo mali u poređenju sa onim što mogu biti. Prema tome, relativno mali događaji, zanatske ili poslovne aktivnosti mogu značajno uticati na cenu. U teoriji, ova nestabilnost će se smanjiti na tržištima bitkoina i tehnologija sazreva. Nikada ranije svet nije video početnu valutu, tako da je stvarno teško (i uzbudljivo) zamisliti kako će se igrati.

Tekući razvoj - Bitcoin softver je i dalje u beta verziji sa mnogo nepotpunih funkcija u aktivnom razvoju. Razvijaju se novi alati, karakteristike i usluge kako bi bitkoin postao sigurniji i dostupniji mama. Neke od njih i dalje nisu spremne za sve. Većina Bitcoin biznisa je nova i još uvek ne nudi osiguranje. Generalno, Bitcoin je i dalje u procesu zrelosti.



Zašto ljudi veruju Bitcoinu?



Većina povjerenja u Bitcoin dolazi od činjenice da uopšte ne zahtijeva povjerenje. Bitcoin je u potpunosti open source i decentralizovan. To znači da svako ima pristup cijelom izvornom kodu u bilo kom trenutku. Svaki programer na svijetu stoga može potvrditi kako funkcioniše Bitcoin. Sve transakcije i bitkoi koji se izdaju u postojanje mogu se transparentno konsultovati u realnom vremenu od strane bilo koga. Sva plaćanja mogu se izvršiti bez oslanjanja na treću stranu, a cijeli sistem zaštićen je velikim recenzijama kriptografskih algoritama kao što su oni koji se koriste za online bankarstvo. Nijedna organizacija ili pojedinac ne mogu kontrolisati Bitcoin, a mreža ostaje sigurna, čak i ako ne može vjerovati svim svojim korisnicima.



Da li mogu da zaradim novac sa Bitcoinom?



Nikada ne treba očekivati ​​da ćete se bogatiti bitkominom ili bilo kojom pojavljivom tehnologijom. Uvek je važno biti oprezan za sve što zvuči previše dobro da bi bilo istinito ili nepoštovanje osnovnih ekonomskih pravila.



Bitcoin je rastući prostor inovacija i postoje poslovne mogućnosti koje uključuju i rizike. Ne postoji garancija da će bitkoin nastaviti da raste, iako se do sada razvio vrlo brzo. Ulaganje vremena i resursa u bilo šta vezano za Bitcoin zahtijeva preduzetništvo. Postoje različiti načini zarađivanja novca s Bitcoin-om kao što su rudarstvo, špekulacije ili pokretanje novih preduzeća. Sve ove metode su konkurentne i nema garancije za profit. Na svakom pojedincu je potrebno pravilno procijeniti troškove i rizike uključene u bilo koji takav projekat.



Da li je Bitcoin potpuno virtualan i nematerijalan?



Bitcoin je onakav virtualan kao i kreditne kartice i online bankarske mreže koje ljudi koriste svakodnevno. Bitcoin se može koristiti za plaćanje na mreži i u fizičkim prodavnicama kao i svaki drugi oblik novca. Bitkoini se takođe mogu razmjenjivati ​​u fizičkom obliku kao što su Casascius kovani novac, ali plaćanje pomoću mobilnog telefona obično ostaje zgodnije. Bitcoin bilansi se čuvaju u velikoj distribuiranoj mreži, i ne mogu se prevariti od bilo kog drugog. Drugim rečima, korisnici Bitcoina imaju ekskluzivnu kontrolu nad svojim sredstvima i bitkoini ne mogu nestati samo zato što su virtuelni.



Da li je Bitcoin anoniman?



Bitcoin je dizajniran tako da omogućava svojim korisnicima da šalju i primaju isplate uz prihvatljiv nivo privatnosti, kao i bilo koji drugi oblik novca. Međutim, Bitcoin nije anoniman i ne može ponuditi isti nivo privatnosti kao gotovina. Korišćenje Bitcoina ostavlja obimne javne zapise. Postoje različiti mehanizmi za zaštitu privatnosti korisnika, a još se razvijaju. Međutim, još uvijek treba raditi prije nego što ove osobine ispravno koriste većina Bitcoin korisnika.



Pojedine su zabrinutosti da se privatne transakcije mogu koristiti u ilegalne svrhe kod Bitcoina. Međutim, vredi napomenuti da će Bitcoin nesumnjivo biti podvrgnut sličnim propisima koji su već na snazi ​​unutar postojećih finansijskih sistema. Bitkoin ne može biti anonimniji od gotovine i verovatno neće sprečiti sprovođenje krivičnih istraga. Pored toga, Bitcoin je takodje dizajniran da spriječi veliki broj finansijskih zločina.



Šta se događa kada su bitkoi izgubljeni?



Kada korisnik izgubi svoj novčanik, on ima efekat uklanjanja novca iz cirkulacije. Izgubljeni bitkoi i dalje ostaje u lancu bloka baš kao i svi ostali bitkoini. Međutim, izgubljeni bitkoi ostaju uspješni zauvek, jer nema načina da neko pronađe privatne ključeve koji će im omogućiti da budu ponovo potrošeni. Zbog zakona ponude i potražnje, kada je na raspolaganju manje bitkoina, one koje su ostavljene će biti u većoj tražnji i povećati vrijednost kako bi kompenzirali.



Da li Bitcoinova skala može postati glavna mreža plaćanja?



Bitcoin mreža već može obraditi mnogo veći broj transakcija u sekundi nego danas. Međutim, nije u potpunosti spremna da poveća nivo glavnih mreža kreditne kartice. Radovi su u toku kako bi se uklonile ograničenja postojećih, a budući zahtjevi su dobro poznati. Od početka, svaki aspekt Bitcoin mreže bio je u kontinuiranom procesu sazrevanja, optimizacije i specijalizacije, i trebalo bi očekivati ​​da će ostati na taj način u narednim godinama. Kako se promet povećava, više korisnika Bitcoina može koristiti lagane klijente, a puni mrežni čvorovi mogu postati specijalizovanija usluga. Za više detalja pogledajte stranicu Skalabilnost na Wiki-u.



Da li je Bitcoin legalan?



Po našem saznanju, Bitcoin nije zakonom propisan u većini jurisdikcija. Međutim, neke jurisdikcije (poput Argentine i Rusije) strogo ograničavaju ili zabranjuju devize. Druge jurisdikcije (poput Tajlanda) mogu ograničiti licenciranje određenih entiteta, kao što su bitkeinske razmjene.



Regulatori iz različitih jurisdikcija preduzimaju korake kako bi pojedincima i preduzećima pružali pravila o tome kako integrirati ovu novu tehnologiju sa formalnim, regulisanim finansijskim sistemom. Na primjer, Finansijska kriminalistička mreža (FinCEN), biro u Ministarstvu trezora Sjedinjenih Država, izdao je neobavezujuće smernice o tome kako karakteriše određene aktivnosti koje uključuju virtuelne valute.



Da li je Bitcoin koristan za ilegalne aktivnosti?



Bitkoin je novac, a novac se uvek koristio iu zakonske i nezakonite svrhe. Gotovina, kreditne kartice i tekući bankarski sistemi znatno prevazilaze Bitcoin u smislu njihove upotrebe za finansiranje kriminala. Bitcoin može donijeti značajne inovacije u platnim sistemima, a koristi takvih inovacija često se smatraju daleko iznad njihovih potencijalnih nedostataka.



Bitcoin je dizajniran da bude veliki korak napred u pravljenju novca i takođe može delovati kao značajna zaštita od mnogih oblika finansijskog kriminala. Na primer, bitkoini su potpuno nemogući falsifikovati. Korisnici imaju potpunu kontrolu nad njihovim plaćanjima i ne mogu dobiti neodobrene naknade kao što je prevara kreditnih kartica. Bitcoin transakcije su nepovratne i imune na prevaru. Bitcoin dozvoljava novac da se obezbedi protiv krađe i gubitaka koristeći veoma jake i korisne mehanizme kao što su rezervne kopije, šifrovanje i višestruki potpisi.



Neki su zabrinuti da bi Bitkoin mogao biti privlačniji za kriminalce jer se može koristiti za privatne i nepovratne isplate. Međutim, ove karakteristike već postoje kod gotovinskog i žičnog transfera, koji se široko koriste i dobro uspostavljeni. Upotreba Bitcoina nesumnjivo će biti podvrgnuta sličnim propisima koji su već na snazi ​​unutar postojećih finansijskih sistema, a Bitcoin verovatno neće sprečiti sprovođenje krivičnih istraga. Generalno, uobičajeno je da se važni proboji mogu smatrati kontroverznim pre nego što se njihove koristi dobro shvate. Internet je dobar primer među mnogim drugim koji ilustruje ovo.



Da li se Bitcoin može regulisati?



Sam Bitcoin protokol se ne može modifikovati bez saradnje gotovo svih svojih korisnika, koji biraju koji softver koriste. Pokušaj dodeljivanja posebnih prava lokalnim vlastima u pravilima globalne Bitcoin mreže nije praktična mogućnost. Bilo koja bogata organizacija bi mogla da odluči da investira u rudarski hardver kako bi kontrolisala polovinu računarske snage mreže i postala u stanju blokirati ili obrnuti nedavne transakcije. Međutim, ne postoji garancija da oni mogu zadržati ovu moć, jer to zahtijeva da investiraju toliko više od svih ostalih rudara na svijetu.



Međutim, moguće je regulisati upotrebu Bitcoina na sličan način kao i bilo koji drugi instrument. Kao i dolar, Bitcoin se može koristiti u najrazličitijim svrhama, od kojih se neke mogu smatrati legitimnim ili ne, prema zakonima svake jurisdikcije. U tom smislu, Bitcoin se ne razlikuje od bilo kog drugog alata ili resursa i može biti podvrgnut različitim propisima u svakoj zemlji. Korišćenje bitkoina takođe može biti otežano restriktivnim propisima, u kom slučaju je teško odrediti koji procenat korisnika će nastaviti da koristi tehnologiju. Vlada koja bira zabranu Bitkoina, sprečila bi razvoj domaćih biznisa i tržišta, pomerajući inovacije u druge zemlje. Izazov regulatorima, kao i uvek, jeste da razviju efikasna rješenja, a da ne ugrožavaju rast novih tržišta u razvoju i poslovanja.



Šta je sa Bitkominom i porezima?



Bitcoin nije fiat valuta sa statusom zakonskog tendera u bilo kojoj nadležnosti, ali često poreska obaveza stiče nezavisno od korišćenog medija. U mnogim različitim jurisdikcijama postoji širok spektar zakonodavstva koje bi mogle uzrokovati prihod, prodaju, platni spisak, kapitalne dobiti ili neki drugi oblik poreske obaveze sa Bitcoinom.



Šta je sa Bitcoinom i zaštitom potrošača?



Bitkoin oslobađa ljude da posluju po sopstvenim uslovima. Svaki korisnik može slati i primati isplate na sličan način gotovinom, ali oni takođe mogu učestvovati u složenijim ugovorima. Višestruki potpis omogućava mrežu prihvaćanje transakcije samo ako određeni broj određene grupe osoba slaže da potpiše transakciju. To omogućava inovativnim uslugama medijacije sporova u budućnosti. Takve usluge mogu omogućiti trećoj strani da odobri ili odbije transakciju u slučaju neslaganja između drugih strana bez kontrole nad svojim novcem. Za razliku od gotovinskih i drugih načina plaćanja, Bitcoin uvek ostavlja javni dokaz da je izvršena transakcija, koja se potencijalno može iskoristiti u postupku protiv preduzeća sa prevarama.



Takođe je važno napomenuti da dok trgovci uglavnom zavise od njihove javne reputacije da ostanu u poslu i plaćaju svoje zaposlene, nemaju pristup istom nivou informacija kada se bave novim potrošačima. Način na koji Bitcoin radi omogućava pojedincima i preduzećima da budu zaštićeni od lažnih odbitaka, a potrošaču daje izbor da traže više zaštite kada nisu voljni da veruju određenom trgovcu.



Kako su kreirani bitkoini?



Novi bitcoin generiše kompetitivan i decentralizovan proces pod nazivom "rudarstvo". Ovaj proces podrazumijeva da pojedince nagrađuju mreža za svoje usluge. Rudnici bitkoina obrađuju transakcije i obezbeđuju mrežu koristeći specijalizovani hardver i sakupljaju nove bitcoine u zamenu.



Bitcoin protokol je dizajniran tako da se novi bitcoins kreiraju na fiksnom nivou. Ovo čini Bitcoin rudarstvu veoma konkurentnim biznisom. Kada se poveća broj rudara u mrežu, postaje sve teže ostvariti profit, a rudari moraju tražiti efikasnost da smanje svoje operativne troškove. Nijedna centralna vlast ili programer nema nikakvu moć da kontroliše ili manipuliše sistemom da bi povećao svoj profit. Svaki Bitcoin čvor na svetu odbacit će sve što nije u skladu s pravilima o kojima očekuje da sistem sledi.



Bitkoini se stvaraju sa smanjenjem i predvidljivom stopom. Broj novih bitkoina stvorenih svake godine automatski se prepolovljuje s vremenom dok se izdavanje bitkoina ne zaustavi s ukupno 21 milijun bitcoins u postojanju. U ovom trenutku, rudari Bitcoina verovatno će biti podržani isključivo brojnim malim troškovima transakcije.



Zašto su bitcoins vrijedni?



Bitkoini imaju vrijednost jer su korisni kao vid novca. Bitkoin ima karakteristike novca (trajnost, prenosivost, zamućenost, oskudica, deljivost i prepoznatljivost) zasnovane na svojstvima matematike umjesto da se oslanjaju na fizičke osobine (npr. Zlato i srebro) ili povjerenje u centralne vlasti (kao što su fiat valute). Ukratko, Bitcoin je podržan matematikom. Sa ovim atributima, sve što je potrebno za oblik novca za držanje vrednosti je poverenje i usvajanje. U slučaju Bitcoina, to se može izmeriti rastućom bazom korisnika, trgovaca i startupa. Kao i kod svih valuta, vrednost bitkoina dolazi samo i direktno od ljudi koji su spremni da ih prihvate kao plaćanje.



Šta određuje cenu bitkoina?



Cijena bitkoina određuje ponuda i potražnja. Kada se povećava potražnja za bitkomima, cena se povećava, a kada padne pad, cena pada. U opticaju je samo ograničen broj bitkoina, a novi bitcoins se stvaraju sa predvidljivom i smanjenom stopom, što znači da potražnja mora pratiti ovaj nivo inflacije kako bi održala stabilnost cijene. Budući da je Bitcoin i dalje relativno mali tržište u poređenju sa onim što bi moglo biti, ne uzima znatne količine novca kako bi se tržišna cijena pomjerila gore ili dole, pa je cijena bitkoina i dalje veoma nestabilna.



Može li bitcoins postati bezvrijedni?



Da. Istorija je opterećena valutama koje nisu uspele i više se ne koriste, kao što je nemačka marka tokom Vajmarske Republike i, nedavno, zimbabvejski dolar. Iako su prethodni propusti valuta tipično bili posledica hiperinflacije vrste koju Bitcoin čini nemogućim, uvijek postoji potencijal za tehničke propuste, konkurentske valute, politička pitanja i tako dalje. Kao osnovno pravilo, nijedna valuta ne treba smatrati apsolutno sigurnom od neuspjeha ili teških vremena. Bitcoin se dokazao pouzdanim godinama od svog osnivanja i postoji veliki potencijal za Bitcoin da nastavi da raste. Međutim, niko nije u mogućnosti da predvidi kakva će budućnost biti za Bitcoin.



Da li je Bitcoin balon?



Brzi rast cena ne predstavlja mehur. Veštačka nad-vrednovanje koja će dovesti do iznenadne korekcije nadole predstavlja mehur. Izbor zasnovan na individualnim ljudskim akcijama stotina hiljada učesnika na tržištu je uzrok cijena bitkoina za fluktuaciju pošto tržište traži otkrivanje cena. Razlozi za promene u sentimentu mogu uključiti gubitak povjerenja u Bitcoin, veliku razliku između vrijednosti i cene koja se ne zasniva na osnovama bitkoinske ekonomije, povećanoj pokrivenosti medija podstičući špekulativnu potražnju, strah od neizvesnosti i staromodno iracionalno bujnost i pohlepu .



Da li je Bitcoin a Ponzi šema?



Ponzi šema je lažna investiciona operacija koja vraća svoje investitore iz sopstvenog novca ili novac koji plaćaju naknadni investitori, umjesto od profita zarađenih od strane pojedinaca koji vode posao. Šeme Ponzi su dizajnirane da sruše na račun poslednjih investitora kada nema dovoljno novih učesnika.



Bitcoin je besplatan softverski projekat bez centralne vlasti. Shodno tome, niko nije u stanju da napravi lažne predstavke o povraćaju investicija. Kao i druge glavne valute poput zlata, američkog dolara, evra, jena itd. Nema garantovane kupovne moći, a kurs slobodno pluta. To dovodi do volatilnosti gde vlasnici bitkoina mogu nepredvidivo da naprave ili gube novac. Iznad špekulacija, Bitcoin je takođe sistem plaćanja sa korisnim i konkurentnim atributima koje koriste hiljade korisnika i preduzeća.



Da li Bitcoin nepravedno koristi ranim korisnicima?



Neki rani usvojioci imaju veliki broj bitkoina jer su rizikovali i uložili vreme i resurse u neproverenu tehnologiju koju nikoga nije koristio i to je bilo teže osigurati na odgovarajući način. Mnogi raniji usvojići potrošili su veliki broj bitkoina par puta pre nego što su postali vredni ili su kupili samo male količine i nisu ostvarili ogromne dobitke. Ne postoji garancija da će se cijena bitkoina povećati ili smanjiti. Ovo je vrlo slično investiranju u rano pokretanje koje može ili dobiti vrijednost kroz svoju korisnost i popularnost, ili jednostavno nikada ne provaliti. Bitcoin je i dalje u povoju, i dizajniran je sa dugoročnim pogledom; teško je zamisliti kako bi to bilo manje pristrasno prema ranijim usvojiteljima, a današnji korisnici mogu ili ne moraju biti rani usvojioci sutrašnjice.



Da li će ograničena količina bitkoina biti ograničenje?



Bitcoin je jedinstven po tome što će ikada biti stvoreno samo 21 milion bitcoins. Međutim, to nikada neće biti ograničenje jer se transakcije mogu denominirati u manjim podjedinicama bitkoina, kao što su bitovi - ima 1 000 000 bitova u 1 bitcoin-u. Bitkoini mogu biti podijeljeni na 8 decimalnih mjesta (0.000 000 01) i potencijalno čak i manjih jedinica ako je to ikada potrebno u budućnosti, s obzirom da se prosječna veličina transakcije smanjuje.



Zar Bitcoin neće pasti u deflacionu spiralu?


besplatne bitke svakog sata


Teorija deflatorne spirale kaže da će se očekivati ​​pad cijena, ljudi će potražiti kupovinu u budućnost kako bi imali koristi od niže cene. Taj pad potražnje zauzvrat će trgovcima sniziti cijene kako bi pokušao da stimuliše potražnju, što je problem pogoršao i dovela do ekonomske depresije.



Iako je ova teorija popularan način da se opravda inflacija među centralnim bankarima, čini se da to uvek ne drži tačno i smatra se kontroverznom među ekonomistima. Potrošačka elektronika je jedan od primera tržišta na kojem se cene stalno pada, ali što nije u depresiji. Slično tome, vrednost bitkoina je porasla tokom vremena, a veličina bitkoinske ekonomije takođe je dramatično porasla zajedno sa njom. Budući da je vrijednost valute i veličina njene ekonomije počela na nuli u 2009. godini, Bitcoin je kontraprimjer teorije koja pokazuje da mora ponekad biti pogrešna.



Bez obzira na to, Bitcoin nije dizajniran da bude deflatorna valuta. Tačnije je reći da je Bitcoin namijenjen inflaciji u svojim ranim godinama i postane stabilan u svojim kasnijim godinama. Jedini put kad bi količina bitkoina u opticaju opala je ako ljudi nemarno izgube svoje novčanike ako ne uspiju napraviti rezervne kopije. Sa stabilnom monetarnom bazom i stabilnom ekonomijom, vrednost valute bi trebala ostati ista.



Zar nije špekulacija i volatilnost problem za Bitcoin?



Ovo je situacija sa piletinom i jajima. Da bi se bitkoin stabilizovao, velika ekonomija se mora razvijati sa više preduzeća i korisnika. Da bi se razvila velika ekonomija, preduzeća i korisnici će tražiti stabilnost cijena.



Na sreću, volatilnost ne utiče na glavne prednosti Bitkoina kao platnog sistema za prenos novca iz tačke A u tačku B. Moguće je da kompanije pretvara bitcoin plaćanja u svoju lokalnu valutu odmah, omogućavajući im da profitiraju od prednosti Bitcoina bez podložne fluktuaciji cena. Budući da Bitcoin nudi mnoge korisne i jedinstvene karakteristike i osobine, mnogi korisnici odlučuju da koriste Bitcoin. Sa takvim rešenjima i podsticajima, moguće je da će Bitcoin sazresti i razviti do stepena u kojem će nestabilnost cena postati ograničena.



Šta ako neko kupi sve postojeće bitkoine?



Na berzanskom trzistu za prodaju se nalazi samo mali deo bitkoina izdatih do danas. Tržišta bitkoina su konkurentna, što znači da će cijena bitkoina porasti ili pasti u zavisnosti od ponude i tražnje. Pored toga, novi bitcoins će i dalje biti objavljeni u narednim decenijama. Zbog toga čak i najotkriveni kupac nije mogao kupiti sve bitcoine u postojanju. Ova situacija, međutim, ne ukazuje na to da tržišta nisu podložna manipulaciji cenama; i dalje ne uzima znatne količine novca kako bi se tržišna cijena pomjerila gore ili dole, pa je Bitcoin do sada ostao nestabilan kapital.



Šta ako neko stvara bolju digitalnu valutu?



To se može dogoditi. Za sada, Bitcoin i dalje daleko najpopularniji decentralizirana virtualne valute, ali ne može biti garancija da će zadržati tu poziciju. Već postoji niz alternativnih valuta inspirisan Bitcoin. To je, međutim, vjerojatno ispravno pretpostaviti da će značajna poboljšanja potrebna za novu valutu prestići Bitcoin u smislu uspostavljeno tržište, iako je to i dalje nepredvidiva. Bitcoin takođe može zamisliti usvojiti poboljšanja konkurentske valute sve dok ne mijenja fundamentalne dijelove protokola.



Što je Bitcoin mining?



Rudarstvo je proces trošenja računarske snage za obradu transakcija, osigurati mrežu, i držati sve u sistemu sinhronizovan zajedno. Može se percipira kao Bitcoin data centra osim što je dizajniran tako da bude u potpunosti decentralizirana sa rudarima koji rade u svim zemljama i nijedan pojedinac ima kontrolu preko mreže. Ovaj proces se naziva "rudarski" kao analogiju u rudnicima zlata, jer je privremeni mehanizam koji se koristi za izdavanje novih bitkoine. Za razliku od zlata rudarstvo, međutim, Bitcoin mining nudi nagradu u zamjenu za korisne usluge koje su potrebne za rad na sigurno plaćanje mrežu. Rudarstva i dalje će biti potrebna nakon izdavanja posljednje Bitcoin.



Kako Bitcoin mining radi?



Svako može postati Bitcoin rudar pokretanjem softvera sa specijalizovanim hardvera. Rudarstvo softver sluša za transakcije emituju putem peer-to-peer mreže i obavlja odgovarajuće poslove za obradu i potvrdili ove transakcije. Bitcoin rudari obaviti ovaj posao, jer oni mogu zaraditi naknade za transakciju koje korisnici plaćaju za bržu obradu transakcija, a novonastale bitkoine izdaje u postojanje po fiksnoj formuli.



Za nove transakcije treba potvrditi, oni moraju biti uključeni u bloku uz matematički dokaz rada. Takvi dokazi su vrlo teško proizvesti, jer ne postoji način da se stvori ih osim pokušavajući milijardi operacija u sekundi. To zahtijeva rudari za obavljanje ovih proračuna prije njihovog blokovi su prihvaćeni od strane mreže i prije nego što su nagrađeni. Kako se sve više ljudi počinju da rudnik, teškoće pronalaženja važi blokova se automatski povećava od strane mreže kako bi se osiguralo da je prosječno vrijeme da se pronađe blok ostaje jednaka do 10 minuta. Kao rezultat toga, rudarstvo je vrlo konkurentan posao u kojem nijedan pojedinac rudar može kontrolirati ono što je uključeno u lanac blokova.



Dokaz rada je također dizajnirana da zavisi od prethodnog bloka da prisili hronološki u bloku lanca. To ga čini eksponencijalno teško preokrenuti prethodnim transakcijama, jer to zahtijeva preračunavanje od dokaza rada svih kasnijih blokira. Kada se dva bloka naći u isto vrijeme, rudari rade na prvom bloku oni primaju i prebaciti na najduži lanac blokova čim se utvrdi da je sljedeći blok. Ovo omogućava rudarstva da osigura i održava globalni konsenzus zasnovan na procesorska snaga.



Bitcoin rudari nisu ni u stanju da varaju povećanjem vlastite nagradu, niti proces lažnih transakcija koje bi mogle oštetiti Bitcoin mreže, jer su svi Bitcoin čvorovi bi odbiti bilo koji blok koji sadrži nevažeće podatke po pravilima Bitcoin protokola. Shodno tome, mreža i dalje siguran, čak i ako ne i sve Bitcoin rudari se može vjerovati.



Nije Bitcoin rudarstvo gubljenje energije?



Troši energiju da osigura i rade platni sistem teško da je otpad. Kao i svaka druga plaćanja usluga, korištenje Bitcoin podrazumijeva troškova obrade. Usluge koje su neophodne za rad trenutno raširena monetarnog sistema, kao što su banke, kreditne kartice, i oklopna vozila, koriste i mnogo energije. Iako je za razliku od Bitcoin, njihova ukupna potrošnja energije nije transparentan i ne može se tako lako mjeriti.



Bitcoin mining je dizajniran kako bi postali više optimiziran vremenom sa specijalizovanim hardver troše manje energije, a operativni troškovi rudarstva dalje treba da bude proporcionalna potražnje. Kada Bitcoin mining postane previše konkurentne i manje profitabilna, neki rudari odlučili da zaustave svoje aktivnosti. Osim toga, sva energija utrošena rudarstva je na kraju pretvoren u toplotu, a najprofitabilnije rudari će biti onih koji su stavili ovoj vrućini u dobre svrhe. Optimalno efikasna rudarstvo mreža je onaj koji se zapravo ne konzumira nikakve dodatne energije. Iako je ovo idealno, ekonomičnost rudarskih su takve da rudari pojedinačno težiti prema njemu.



Kako se rudarski pomoć sigurnu Bitcoin?



Rudarstva stvara ekvivalent konkurentnog lutrije, što ga čini vrlo teško za bilo koga da uzastopno dodavanje novih blokova transakcija u blok lanca. Ovo štiti neutralnosti mreže sprečavajući bilo koji pojedinac steknu moć da blokira određene transakcije. Ovo sprečava bilo koji pojedinac iz zamjena dijelova bloka lanac za vraćanje vlastitih troši, koji bi se mogao koristiti za prevaru drugim korisnicima. Rudarstvo čini eksponencijalno teže preokrenuti prošlosti transakcije zahtijeva ponovno pisanje svih blokova prate ovaj transakcije.



Šta mi je potrebno za početak rudarskih?



U ranim danima Bitcoin, svako može da pronađe novog bloka koristeći svoje računalo CPU. Kako sve više i više ljudi su počeli rudarstvo, teškoće u pronalaženju novih blokova znatno povećan na mjestu gdje je jedina ekonomičnu metodu rudarstva danas koristi specijalizirani hardver. Možete posjetiti BitcoinMining.com za više informacija.



Je Bitcoin osigurati?

besplatne bitke svakog sata




Bitcoin tehnologija - protokol i kriptografija - ima snažan rekord sigurnost staze, a Bitcoin mreža je vjerojatno najveći distribuirane obrade projekat u svijetu. Bitcoin je najčešće ranjivosti u korisničkim greška. Bitcoin novčanik datoteke koje čuvaju potrebne privatnih ključeva može biti slučajno izbrisane, izgubljen ili ukraden. Ovo je prilično sličan fizički gotovinu pohranjeni u digitalnom obliku. Srećom, korisnici mogu zaposliti zvuk sigurnosne prakse kako bi zaštitili svoj novac ili korištenje usluga koji nude dobar nivo sigurnosti i osiguranje od krađe ili gubitka.



Nije Bitcoin hakovan u prošlosti?



Pravila protokola i kriptografija koristi za Bitcoin i dalje rade godina nakon svog nastanka, što je dobar pokazatelj da je koncept je dobro osmišljen. Međutim, bezbednosne propuste pronađeni su i fiksni tokom vremena u raznim implementacije softvera. Kao i bilo koji drugi oblik softvera, sigurnost Bitcoin softvera zavisi od brzine kojom se nalaze problemi i fiksni. su otkrili više takvih pitanja, više Bitcoin dobija zrelosti.



Često postoje zablude o krađa i narušavanja sigurnosti koje su se dogodile na različitim razmjene i biznisa. Iako su ovi događaji su nesrećni, nijedan od njih ne uključuje Bitcoin samu sjeckan, niti podrazumijeva inherentne nedostatke u Bitcoin; baš kao pljačka banke ne znači da dolar je ugrožena. Međutim, to je ispravno reći da je potreban kompletan set dobre prakse i intuitivno sigurnosna rješenja kako bi korisnicima bolju zaštitu svog novca, a da se smanji generalni rizik od krađe i gubitka. Tokom proteklih nekoliko godina, kao sigurnosne značajke su brzo razvili, kao što su novčanik enkripciju, nije novčanike, hardver novčanike, i multi-potpis transakcija.



Mogao korisnici dosluhu protiv Bitcoin?



Nemoguće je da se tako lako promijeniti Bitcoin protokol. Bilo koji Bitcoin klijent koji nije u skladu s istim pravilima ne može ostvare svoja vlastita pravila o ostalim korisnicima. Prema trenutnoj specifikaciji, dvostruka potrošnja nije moguće na istom bloku lanac, a niti troši bitkoine bez valjanog potpisa. Prema tome, nije moguće proizvesti nekontrolisane količine bitkoine iz vedra neba, troše druga sredstva korisnika, korumpirane mreže, ili nešto slično.



Međutim, snažan rudari mogli proizvoljno odabrati da blokira ili preokrenuti nedavne transakcije. Većina korisnici mogu izvršiti pritisak na neke promjene da bude usvojen. Jer Bitcoin radi samo ispravno sa potpuni konsenzus između svih korisnika, mijenja protokol može biti vrlo teško i zahtijeva veliku većinu korisnika da usvoji promjene na takav način da se preostali korisnici imaju gotovo nema izbora nego da slijede. Kao opće pravilo, teško je zamisliti zašto bilo Bitcoin korisnik će odabrati da usvoji bilo kakve promjene koje bi mogle ugroziti svoj novac.



Je Bitcoin ranjivi na kvantno računarstvo?



Da, većina sistema oslanjajući se na kriptografiji uopšte, uključujući tradicionalne bankarske sisteme. Međutim, kvantna računala još uvijek ne postoji, a vjerojatno neće neko vrijeme. U slučaju da kvantno računarstvo može biti neposredna opasnost za Bitcoin, protokol se može nadograditi na korištenje post-kvantnih algoritama. S obzirom na značaj koji bi ovo ažuriranje imati, može se sa sigurnošću očekivati ​​da će biti visoko pregledani od strane programera i usvojen od strane svih korisnika Bitcoin.

dobiće bitkoine besplatno



Šta ako imam još pitanja o Bitcoin?



Tri velika mjesta gdje možete dobiti na vaša pitanja odgovorio su BitcoinTalk Forum na BitcoinTalk.org, Bitcoin pod Reddit na Reddit.com/r/bitcoin i Bitcoin Stack Exchange u Bitcoin.StackExchange.com.





automatictronprofits -surgreen
Powered by ConvertriPowered by Convertri