dobiti bitcoin



DEPOZIT

POVUĆI

Sudjelujte u našem tjednom crtanju lutrije i osvojite velike nagrade!

Primajte 2 besplatne lutrije za svaki besplatni BTC roll koji igrate, 1 ulaznicu za svaku igru ​​koja se odnosi na vaše preporuke i 1 ulaznicu za svaki 0.00001000 BTC koji uložite u igru ​​MULTIPLY BTC!

OVU LOTTERIJU JE DOGOVORNA PUTA!

NAGRADE ZA LOTTERIJ ROUND 177
VAŠE ULAZNICE

UKUPNO ULAZNICE



POBOLJŠANJE



KUPITE LOTIRAJTE ULAZNICE

Broj ulaznica

CIJENA PO ULAZNICI

UKUPNO IZNOS

STARIJI

NOVIJA

LOTTERY ROUND 177 ZAVRŠILA U

PRETHODNI KRUGNI POBJEDNICI

KUPITI

free bitcoins svaki sat




Često postavljana pitanja vezana uz WEBSITE



Kada ću biti plaćen ako imam mogućnost automatskog odustajanja?



Ako na vašem računu imate omogućeno automatsko povlačenje, stanje računa će u nedjelju stupiti na PENDING (ako je iznos veći od iznosa min. Povlačenja) i moći ćete ga vidjeti pod PENDING PAYOUT na besplatnoj stranici BTC-a. Bitcoin će uskoro biti poslan na vašu wallet za Bitcoin. Primit ćete poruku e-pošte koja vas obavještava o uplati ako imate adresu e-pošte povezanu s vašim računom. Ako želite znati točan vremenski rok kada će saldo ući na čekanje, kliknite gumb na kojem piše POVRATAK na besplatnoj stranici BTC, a zatim kliknite na AUTO i vidjet ćete brojač koji odbrojava do vremena isplate.



Kako omogućiti automatsko povlačenje?



Klikom na gumb koji kaže POVRATAK na besplatnoj stranici BTC, a zatim klikom na AUTO i označavanjem okvira pored AUTO POVRATAK. Ako omogućite automatsko povlačenje nakon isteka vremena odbrojavanja za trenutni ciklus isplate, primat ćete uplatu sljedeći tjedan.



Kada ću dobiti plaću ako sam zatražio ručno odustajanje?



Ako zatražite ručno povlačenje, bitcoini će biti poslani u vaš novčanik u roku od 6 sati od pokretanja zahtjeva.



Kada ću dobiti plaću ako sam zatražio trenutačno povlačenje?



Ako zatražite trenutačno povlačenje, bitcoini će biti poslani u vaš novčanik u roku od 15 minuta od pokretanja zahtjeva.



Kako mogu promijeniti svoju Bitcoin adresu ili adresu e-pošte?



Klikom na gumb koji kaže PROFIL u gornjem izborniku. Moći ćete promijeniti adresu e-pošte samo ako je e-pošta koja je trenutačno povezana s vašim računom nevažeća ili odbija našu e-poštu.



Gdje mogu vidjeti moju referralnu vezu ili moje preporuke?

free bitcoins svaki sat


Klikom na gumb koji kaže REFER u gornjem izborniku.



Kako se mogu uputiti na svoje prijatelje?



Podijelite svoju referralnu vezu s prijateljima i zamolite ih da ju posjete i izrade račun. Na taj će način automatski biti dodani kao uputnica i dobit ćete 50% svojih besplatnih btc dobitaka kao proviziju! Ništa se neće odbiti s računa, platit ćemo 50% iz džepa. Također ćete dobiti 1 besplatnu ulaznicu za našu tjednu lutriju svaki put kada vaš prijatelj igra besplatnu kartu! Ako ne znate kako dobiti vezu za preporuku, pogledajte gore navedeno pitanje.



Izgubio / želio bih ponovo postaviti lozinku?



Idite na stranicu za prijavu i kliknite vezu "Zaboravili lozinku" u okviru za prijavu.



Zašto se količina bitcoina koje možete pobijediti, i dalje mijenjati?



Količina bitcoina koje možete dobiti s besplatnim BTC-om ovisi o trenutnoj cijeni bitcoina, a najveća je nagrada fiksna na 200 dolara, a ostale nagrade proporcionalne njoj. Dakle, kada cijena bitcoina padne, iznos nagrade izračunat u bitcoinima raste, a obrnuto je također istina. Dakle, bez obzira na trenutnu cijenu bitcoina, imate dobre šanse za osvajanje 200 USD u bitcoinima na svakoj listi.



Možete li preokrenuti uplatu koja je već poslana?



Nažalost, bitcoin plaćanja su nepovratna i stoga, jednom kada je isplata poslana, nemamo način povratka. Prije nego što zatražite uplatu ili omogućite automatsko povlačenje, trebali biste provjeriti je li ispravna adresa za povlačenje navedena na stranici PROFIL.



Gdje mogu provjeriti svoju aktivnost na ovoj web stranici?



Klikom na STATS u gornjem izborniku, a zatim na OSOBNI STATS.



Kako mogu zaštititi svoj račun?



Upotrebom snažne zaporke, a ne ponovnom korištenjem iste lozinke na bilo kojoj drugoj web-lokaciji, a ne dijeljenju zaporke s drugima. Preporučujemo upotrebu upravitelja zaporki kao što je LastPass za stvaranje i pohranjivanje zaporki. Ako ne upotrebljavate te sigurnosne postupke i račun se hakira, nećemo vam moći pomoći.





Bitcoin je inovativna platna mreža i nova vrsta novca.



Bitcoin koristi peer-to-peer tehnologiju za rad bez središnje vlasti ili banaka; upravljanje transakcijama i izdavanje bitcoina zajednički provodi mreža. Bitcoin je open-source; njegov dizajn je javan, nitko ne posjeduje ili kontrolira Bitcoin i svatko može sudjelovati. Kroz mnoge od svojih jedinstvenih svojstava, Bitcoin omogućuje uzbudljive koristi koji se ne mogu pokriti bilo kojim prethodnim platnim sustavom.



Kako Bitcoin radi?



Iz perspektive korisnika, Bitcoin nije ništa više od mobilne aplikacije ili računalnog programa koji omogućuje osobni wallet Bitcoin i omogućuje korisniku slanje i primanje bitcoina s njima. Na taj način Bitcoin funkcionira za većinu korisnika.



Iza kulisa Bitcoinova mreža dijeli javnu knjigu pod nazivom "blok-lanac". Ova knjiga sadrži svaku obradu ikad obrađenu, omogućujući korisničkom računalu da provjeri valjanost svake transakcije. Autentičnost svake transakcije zaštićena je digitalnim potpisima koja odgovara adresama slanja, omogućujući svim korisnicima potpunu kontrolu nad slanje bitcoina s vlastitih Bitcoin adresa. Osim toga, svatko može obraditi transakcije koristeći računalnu moć specijaliziranog hardvera i zaraditi nagradu za bitcoine za ovu uslugu. To se često naziva "rudarstvo". Da biste saznali više o Bitcoinu, možete pogledati posvećenu stranicu i izvorni papir.



Tko je stvorio Bitcoin?



Bitcoin je prva implementacija koncepta pod nazivom "cryptocurrency", koju je 1998. prepisao Wei Dai na mailing listi cypherpunks, sugerirajući ideju novog oblika novca koji koristi kriptografiju za kontrolu stvaranja i transakcija, a ne središnje tijelo. Prva Bitcoinova specifikacija i dokaz koncepta objavljena je 2009. godine u kriptografskoj mailing listi Satoshi Nakamoto. Satoshi je napustio projekt krajem 2010. godine, a da se ne osvrće na sebe. Zajednica je od tada eksponencijalno rasla s mnogim programerima koji rade na Bitcoinu.



Satoshijeva anonimnost često je izazvala neopravdane zabrinutosti, od kojih su mnoge povezane s nesporazumom burze otvorenog izvora Bitcoina. Bitcoin protokol i softver objavljuju se otvoreno, a svaki razvojni programer širom svijeta može pregledati kod ili napraviti vlastitu modificiranu verziju Bitcoin softvera. Baš kao i sadašnji programeri, Satoshijev utjecaj ograničen je na promjene koje je usvojio drugi, pa stoga nije kontrolirao Bitcoin. Kao takav, identitet bitcoinovog izumitelja vjerojatno je jednako važan kao i identitet osobe koja je izumila papir.



Tko kontrolira Bitcoinovu mrežu?



Nitko ne posjeduje Bitcoinovu mrežu baš kao nitko tko posjeduje tehnologiju iza e-pošte. Bitcoin kontroliraju svi Bitcoin korisnici širom svijeta. Dok programeri poboljšavaju softver, oni ne mogu prisiliti promjenu u Bitcoin protokolu, jer svi korisnici mogu slobodno odabrati koji softver i inačicu koju koriste. Kako bi ostali kompatibilni jedni s drugima, svi korisnici moraju koristiti softver koji udovoljava istim pravilima. Bitcoin može ispravno raditi s potpunim konsenzusom među svim korisnicima. Stoga svi korisnici i razvojni programeri imaju snažan poticaj za zaštitu ovog konsenzusa.



Je li Bitcoin stvarno koristi ljudi?



Da. Postoji sve veći broj tvrtki i pojedinaca koji koriste Bitcoin. To uključuje tvrtke poput cigle i žbuke poput restorana, stanova, odvjetničkih društava i popularnih online usluga kao što su Namecheap, WordPress i Reddit. Dok Bitcoin ostaje relativno novi fenomen, raste brzo. Krajem kolovoza 2013. vrijednost svih bitcoina u optjecaju premašila je 1,5 milijardi dolara s milijun dolara vrijednih bitcoina koji se svakodnevno razmjenjuju.



Kako se stječe bitcoini?


dobiti bitcoine besplatno


Kao plaćanje robe ili usluga.

Kupite bitcoine na Bitcoinovoj razmjeni.

Razmjenjujte bitcoine s nekim kod vas.

Zaradite bitcoine kroz konkurentno rudarstvo.



Iako je moguće pronaći pojedince koji žele prodati bitcoine u zamjenu za kreditnu karticu ili PayPal plaćanje, većina razmjena ne dopušta financiranje putem ovih načina plaćanja. To je zbog slučajeva kada netko kupuje bitcoine s PayPalom, a zatim preokrene polovicu transakcije. To se obično naziva povratni povrat.



Koliko je teško napraviti Bitcoin plaćanje?



Bitcoinova plaćanja lakše je izvršiti nego kod zaduženja ili kupnje kreditnih kartica, a mogu se primiti bez računa trgovca. Plaćanja se vrše putem aplikacije lisnice, na računalu ili pametnom telefonu, unosom adrese primatelja, iznosa uplate i pritiska na slanje. Da biste lakše unijeli primateljevu adresu, mnogi novčanici mogu dobiti adresu skeniranjem QR koda ili dodirivanjem dva telefona zajedno s NFC tehnologijom.



Koje su prednosti Bitcoina?



Sloboda plaćanja - U bilo kojem trenutku moguće je slati i primati svu količinu novca bilo gdje u svijetu. Nema blagdana. Bez granica. Nijedna nametnuta ograničenja. Bitcoin svojim korisnicima omogućuje potpunu kontrolu nad svojim novcem.

Vrlo niske naknade - Bitcoin plaćanja trenutno se obrađuju bez naknade ili iznimno malih naknada. Korisnici mogu uključivati ​​pristojbe s transakcijama za primanje prioritetne obrade, što rezultira bržom potvrdom transakcija od strane mreže. Osim toga, trgovački procesori postoje kako bi pomogli trgovcima u obradi transakcija, pretvarajući bitcoine da otvore novac i polažu sredstva izravno na račune trgovaca svakodnevno. Budući da se te usluge temelje na Bitcoinu, one se mogu ponuditi za mnogo niže naknade nego kod PayPal ili mreža kreditnih kartica.

Manje rizika za trgovce - Bitcoin transakcije su sigurne, nepovratne i ne sadrže osjetljive ili osobne podatke klijenata. To štiti trgovce od gubitaka uzrokovanih prijevarom ili neovlaštenim chargebackovima, a nema potrebe za PCI-poštom. Trgovci se lako mogu proširiti na nova tržišta gdje kreditna kartica nije dostupna ili su stope prijevare neprihvatljivo visoke. Neto rezultati su niže naknade, veća tržišta i manje administrativnih troškova.

Sigurnost i kontrola - Bitcoin korisnici u potpunosti kontroliraju svoje transakcije; trgovci nemoguće prisiliti neželjene ili nezapažene troškove, kao što se može dogoditi s drugim načinima plaćanja. Bitcoin plaćanja mogu se izvršiti bez osobnih podataka povezanih s transakcijom. To pruža snažnu zaštitu od krađe identiteta. Korisnici Bitcoina također mogu zaštititi svoj novac pomoću sigurnosne kopije i šifriranja.

Prozirni i neutralni - Sve informacije o Bitcoinovoj novčanoj opremi lako su dostupne na bloknom lancu za bilo koga tko će provjeriti i koristiti u stvarnom vremenu. Nijedan pojedinac ili organizacija ne mogu kontrolirati ili manipulirati Bitcoin protokolom jer je kriptografski siguran. To omogućuje jezgri Bitcoina da se pouzdaju u potpunu neutralnost, transparentnost i predvidivost.



Koji su nedostaci Bitcoina?



Stupanj prihvaćanja - Mnogi ljudi još uvijek nisu svjesni Bitcoina. Svakog dana, više tvrtki prihvaća bitcoine jer žele prednosti koje to čine, ali popis je malen i još uvijek treba rasti kako bi imao koristi od mrežnih efekata.

Volatilnost - Ukupna vrijednost bitcoina u optjecaju i broj tvrtki koje koriste Bitcoin još uvijek su vrlo mali u usporedbi s onim što bi mogli biti. Stoga, relativno mali događaji, obrti ili poslovne aktivnosti mogu značajno utjecati na cijenu. U teoriji, ova volatilnost će se smanjiti dok Bitcoin tržišta i tehnologija sazrijevaju. Nikada prije nije vidio početnu valutu, pa je uistinu teško (i uzbudljivo) zamisliti kako će se igrati.

U tijeku razvoja - Bitcoin softver je još uvijek u beta verziji s mnogim nepotpunim značajkama u aktivnom razvoju. Razvijaju se novi alati, značajke i usluge kako bi Bitcoin postao sigurniji i dostupniji masama. Neki od njih još uvijek nisu spremni za sve. Većina tvrtki Bitcoin su nove i još uvijek ne nude osiguranje. Općenito, Bitcoin je još u procesu sazrijevanja.



Zašto ljudi vjeruju Bitcoinu?



Velik dio povjerenja u Bitcoin proizlazi iz činjenice da uopće ne zahtijeva povjerenje. Bitcoin je potpuno otvoren i decentraliziran. To znači da svatko u bilo kojem trenutku ima pristup cijelom izvornom kodu. Svaki razvojni programer na svijetu može stoga provjeriti točno kako funkcionira Bitcoin. Sve transakcije i bitcoine izdane u postojanje može se transparentno konzultirati u realnom vremenu svatko. Sva se plaćanja mogu izvršiti bez oslanjanja na treću osobu, a cijeli je sustav zaštićen vrlo križno pregledanim kriptografskim algoritmima poput onih koji se koriste za online bankarstvo. Nijedna organizacija ili pojedinac ne mogu kontrolirati Bitcoin, a mreža ostaje sigurna čak i ako se ne može pouzdati u sve svoje korisnike.



Mogu li zaraditi novac sa Bitcoinom?



Nikada ne biste trebali očekivati ​​da ćete se bogati Bitcoinom ili nekom novom tehnologijom. Uvijek je važno biti oprezan u svemu što zvuči previše dobro da bude istinito ili se ne podudara s osnovnim gospodarskim pravilima.



Bitcoin je rastući prostor inovacija i postoje poslovne mogućnosti koje također uključuju rizike. Nema jamstva da će Bitcoin nastaviti rasti iako se do sada razvila vrlo brzo. Ulaganje vremena i resursa na bilo što vezano uz Bitcoin zahtijeva poduzetništvo. Postoje razni načini kako zaraditi novac sa Bitcoinom, kao što su rudarstvo, špekulacija ili pokretanje novih poduzeća. Sve ove metode su konkurentne i nema jamstva za dobit. Svakom je pojedincu potrebno pravilno procijeniti troškove i rizike koji su uključeni u takav projekt.



Je li Bitcoin potpuno virtualan i beznačajan?



Bitcoin je virtualan kao i kreditne kartice i mrežne bankovne mreže koje ljudi svakodnevno koriste. Bitcoin se može koristiti za plaćanje online i fizičke trgovine baš kao i bilo koji drugi oblik novca. Bitcoini se također mogu razmjenjivati ​​u fizičkoj formi kao što su Casasciusovi novčići, ali plaćanje mobilnim telefonom obično ostaje prikladnije. Bitcoinove bilance pohranjene su u velikoj distribuiranoj mreži, a nitko ih ne može zamijeniti prijevarom. Drugim riječima, korisnici Bitcoina imaju ekskluzivnu kontrolu nad svojim fondovima, a bitcoini ne mogu nestati samo zato što su virtualni.



Je li Bitcoin anoniman?



Bitcoin je dizajniran da omogući svojim korisnicima slanje i primanje plaćanja s prihvatljivom razinom privatnosti, kao i bilo koji drugi oblik novca. Međutim, Bitcoin nije anoniman i ne može ponuditi istu razinu privatnosti kao gotovinu. Korištenje Bitcoina ostavlja opsežne javne zapise. Postoje različiti mehanizmi za zaštitu privatnosti korisnika, a još su u razvoju. Međutim, još uvijek treba obaviti posao prije nego što te značajke ispravno koriste većina korisnika Bitcoina.

dobiti bitcoine besplatno




Pojavile su se neke zabrinutosti da se privatne transakcije mogu koristiti za ilegalne svrhe s Bitcoinom. Međutim, valja istaknuti da će Bitcoin nesumnjivo biti podvrgnut sličnim propisima koji su već postojali unutar postojećih financijskih sustava. Bitcoin ne može biti anonimniji od novca i nije vjerojatno da će spriječiti provođenje kaznenih istraga. Osim toga, Bitcoin je također osmišljen kako bi spriječio veliki raspon financijskih zločina.



Što se događa kada se bitcoini izgube?



Kada korisnik izgubi novčanik, to ima učinak uklanjanja novca iz cirkulacije. Izgubljeni bitcoini i dalje ostaju u blok-lancu baš kao i svi drugi bitcoini. Međutim, izgubljeni bitcoini ostaju zauvijek uspavani, jer nitko ne može pronaći privatne ključeve koji bi im omogućili da budu ponovno potrošeni. Zbog zakona opskrbe i potražnje, kada su dostupni manje bitova, oni koji su ostali bit će u većoj potražnji i povećavaju vrijednost za nadoknadu.



Može li Bitcoinova ljestvica postati glavna platna mreža?



Bitcoinova mreža već može procesirati mnogo veći broj transakcija u sekundi nego danas. Međutim, nije u potpunosti spreman za mjerenje razine glavnih mreža kreditnih kartica. U tijeku je rad na uklanjanju ograničenja, a budući zahtjevi su dobro poznati. Od osnutka, svaki aspekt Bitcoinove mreže bio je u kontinuiranom procesu sazrijevanja, optimizacije i specijalizacije, te bi se trebalo očekivati ​​da će ostati na taj način već nekoliko godina. Kako promet raste, još Bitcoin korisnika može koristiti lagane klijente, a potpuni mrežni čvorovi mogu postati specijalizirana usluga. Za više detalja pogledajte stranicu Skalabilnost na Wiki.



Je li Bitcoin legalan?



Prema našim saznanjima, Bitcoin nije bio protuzakonito zakonom u većini jurisdikcija. Međutim, neke jurisdikcije (poput Argentine i Rusije) teško ograničavaju ili zabranjuju stranu valutu. Druge jurisdikcije (poput Tajlanda) mogu ograničiti licenciranje određenih subjekata kao što su Bitcoinova razmjena.



Regulatori iz različitih jurisdikcija poduzimaju korake kako bi pojedinci i tvrtke dobili pravila o tome kako integrirati ovu novu tehnologiju u formalni, regulirani financijski sustav. Na primjer, mreža za izvršavanje financijskih kaznenih djela (FinCEN), ured u Službi riznice SAD-a, donio je neobvezujuće smjernice o tome kako obilježava određene aktivnosti koje uključuju virtualne valute.



Je li Bitcoin koristan za ilegalne aktivnosti?



Bitcoin je novac, a novac je uvijek bio korišten i za pravne i ilegalne svrhe. Novac, kreditne kartice i tekući bankarski sustavi nadmašuju Bitcoin u pogledu njihove uporabe za financiranje kriminala. Bitcoin može donijeti značajnu inovaciju u platnim sustavima, a prednosti takve inovacije često se smatraju daleko iznad svojih potencijalnih nedostataka.



Bitcoin je dizajniran kao veliki korak naprijed u stvaranju novca sigurnijim i mogao bi djelovati kao značajna zaštita protiv mnogih oblika financijskog kriminala. Na primjer, bitcoini su potpuno nemoguće krivotvoriti. Korisnici u potpunosti kontroliraju svoje isplate i ne mogu primati neodobrene troškove kao što su prijevare s kreditnim karticama. Bitcoin transakcije su nepovratne i imune na lažne uplate. Bitcoin omogućuje da se novac osigura od krađe i gubitka koristeći vrlo jake i korisne mehanizme kao što su sigurnosne kopije, enkripcija i višestruke potpise.



Podignute su neke zabrinutosti da Bitcoin može biti privlačniji kriminalcima jer se može koristiti za privatne i nepovratne isplate. Međutim, te značajke već postoje s novcem i bankovnim prijenosom, koji su naširoko upotrebljiv i dobro uspostavljeni. Bitcoin će bez sumnje biti podvrgnut sličnim propisima koji su već postojali unutar postojećih financijskih sustava, a Bitcoin vjerojatno neće spriječiti provođenje kaznenih istraga. Općenito, uobičajeno je da se važna otkrića smatraju kontroverznom prije nego što se dobro razumiju njihove prednosti. Internet je dobar primjer među mnogim drugima kako bi to ilustrirao.



Može li Bitcoin biti reguliran?



Sam Bitcoin protokol ne može se mijenjati bez suradnje gotovo svih korisnika, koji odabiru koji softver koriste. Pokušaj dodijeliti posebna prava lokalnom tijelu u pravilima globalne Bitcoin mreže nije praktična mogućnost. Bilo koja bogata organizacija mogla bi odlučiti ulagati u rudarsku hardveru za kontrolu polovice računarske snage mreže i postati sposobni blokirati ili poništiti nedavne transakcije. Međutim, nema jamstva da mogu zadržati tu moć, jer to zahtijeva ulaganje jednako mnogo od svih ostalih rudara u svijetu.



Međutim, moguće je regulirati uporabu Bitcoina na sličan način kao i bilo koji drugi instrument. Baš kao i dolar, Bitcoin se može koristiti za široku paletu svrha, od kojih se neki mogu smatrati legitimnim ili ne po zakonima svake jurisdikcije. U tom pogledu, Bitcoin se ne razlikuje od bilo kojeg drugog alata ili resursa i može biti podvrgnut različitim propisima u svakoj zemlji. Bitcoinova uporaba također može biti otežana ograničavajućim propisima, u kojem slučaju je teško odrediti koji će postotak korisnika koristiti tehnologiju. Vlada koja odluči zabraniti Bitcoin spriječit će domaće tvrtke i tržišta da se razvijaju, prebacujući inovacije u druge zemlje. Izazov regulatora, kao i uvijek, jest razviti učinkovita rješenja, a ne umanjiti rast novih tržišta u nastajanju i poslovanja.



Što je s Bitcoinom i porezima?



Bitcoin nije fiat valuta sa zakonskim statusom u bilo kojoj jurisdikciji, ali često se porezna obveza obračunava bez obzira na medij koji se koristi. Postoji širok spektar zakona u mnogim različitim jurisdikcijama koji bi mogli prouzročiti prihode, prodaju, plaće, kapitalne dobitke ili neki drugi oblik porezne obveze koja bi nastala s Bitcoinom.



Što je Bitcoin i zaštita potrošača?



Bitcoin oslobađa ljude da obavljaju poslove po svojim uvjetima. Svaki korisnik može slati i primati plaćanja na sličan način kao gotov novac, ali može sudjelovati iu složenijim ugovorima. Višestruki potpisi omogućuju da mreža prihvaća transakciju samo ako određeni broj definirane skupine osoba pristane potpisati transakciju. To omogućuje inovativne usluge posredovanja u sporu u budućnosti. Takve usluge mogu dopustiti trećoj strani da odobri ili odbije transakciju u slučaju neslaganja između ostalih stranaka bez kontrole nad njihovim novcem. Za razliku od gotovinskih i drugih načina plaćanja, Bitcoin uvijek ostavlja javni dokaz da se transakcija dogodila, što se može potencijalno upotrijebiti u regresu protiv tvrtki s prijevarama.



Također je važno napomenuti da dok trgovci obično ovise o javnom ugledu da ostanu u poslovanju i plaćaju zaposlenike, nemaju pristup istoj razini informacija kada se bave novim potrošačima. Način funkcioniranja Bitcoina omogućuje da pojedinci i tvrtke budu zaštićeni od prijevarnih storniranih uplata, a daju se izboru potrošaču da traži više zaštite kada nisu spremni povjeriti određenom trgovcu.



Kako su stvoreni bitcoini?



Novi bitcoini generiraju se konkurentnim i decentraliziranim procesom pod nazivom "rudarstvo". Ovaj proces uključuje da pojedinci nagrađuju mreža za svoje usluge. Bitcoin rudari obrađuju transakcije i osiguravaju mrežu pomoću specijaliziranog hardvera i skupljaju nove bitcoine u zamjenu.



Bitcoin protokol dizajniran je na takav način da se novi bitcoini kreiraju s fiksnom brzinom. To čini Bitcoin rudarstvo vrlo konkurentnim poslovanjem. Kada se više rudara pridruži mreži, postaje sve teže zaraditi, a rudari moraju tražiti učinkovitost kako bi smanjili svoje operativne troškove. Nijedan središnji autoritet ili razvojni programer nema nikakvu moć upravljanja ili manipulacije sustavom kako bi se povećala njihova zarada. Svaki Bitcoin čvor na svijetu odbacit će sve što ne udovoljava pravilima koja očekuje da sustav slijedi.



Bitcoini se stvaraju pri smanjenoj i predvidljivoj stopi. Broj novih bitcoina stvorenih svake godine automatski se prepolovio tijekom vremena dok se izdavanje bitcoina potpuno ne zaustavi s ukupno 21 milijun bitcoinima koji su postojali. U ovom trenutku Bitcoin rudari vjerojatno će biti podržani isključivo brojnim malim naknadama za transakcije.



Zašto bitcoini imaju vrijednost?



Bitcoini imaju vrijednost jer su korisni kao oblik novca. Bitcoin ima karakteristike novca (trajnost, prenosivost, zamjenjivost, oskudnost, raspodjeljivost i prepoznatljivost) temeljene na svojstvima matematike, a ne oslanjanje na fizička svojstva (poput zlata i srebra) ili povjerenje središnjih vlasti (poput fiatovih valuta). Ukratko, Bitcoin podupire matematika. S tim atributima, sve što je potrebno za oblik novca da drži vrijednost je povjerenje i usvajanje. U slučaju Bitcoina, to se može mjeriti rastućom bazom korisnika, trgovaca i startupa. Kao i sa svim valutama, vrijednost bitcoina dolazi samo i izravno od ljudi spremni prihvatiti ih kao plaćanje.



Što određuje bitcoinovu cijenu?



Cijena bitcoina određena je ponudom i potražnjom. Kada se potražnja za bitcoinima povećava, cijena se povećava, a kada padne potražnja, cijena pada. Postoji samo ograničen broj bitcoina u opticaju, a novi bitcoini nastaju na predvidljivoj i smanjenoj stopi, što znači da potražnja mora pratiti ovu razinu inflacije kako bi cijena ostala stabilna. Budući da je Bitcoin još uvijek relativno maleno tržište u usporedbi s onim što bi moglo biti, ne treba značajne količine novca za kretanje tržišne cijene gore ili dolje, pa je cijena bitcoina još uvijek vrlo nestabilna.



Mogu li bitcoini postati bezvrijedni?



Da. Povijest je prepuna valuta koje nisu uspjele i koje se više ne koriste, poput njemačke marke tijekom Weimarske Republike i, u novije vrijeme, dolara Zimbabve. Iako su prethodni kvarovi valute obično bili posljedica hiperinflacije kakve Bitcoin čini nemogućim, uvijek postoji potencijal za tehničke kvarove, konkurentske valute, politička pitanja i tako dalje. Kao osnovno pravilo, valutu ne treba smatrati apsolutno sigurno od kvarova ili teških vremena. Bitcoin se već godinama pouzdavao od svog osnutka i bitno je da Bitcoin i dalje raste. Međutim, nitko nije u mogućnosti predvidjeti budućnost Bitcoina.



Je li Bitcoin mjehur?



Brz rast cijena ne predstavlja mjehur. Umjetna pretjerana procjena koja će dovesti do nagle korekcije prema dolje, predstavlja mjehur. Odabir na temelju individualne ljudske akcije od strane stotina tisuća sudionika na tržištu uzrokuje da se cijena bitcoina oscilira dok tržište traži otkrića cijena. Razlozi za promjenu osjećaja mogu uključivati ​​gubitak povjerenja u Bitcoin, velika razlika između vrijednosti i cijene koja nije utemeljena na temeljima Bitcoinove ekonomije, povećana pokrivenost tiska koja potiče špekulativnu potražnju, strah od nesigurnosti i zastarjelo iracionalno buđenje i pohlepa ,



Je li Bitcoin program Ponzi?



Ponzi shema je lažna investicijska operacija koja se vraća svojim ulagačima iz vlastitog novca ili novca koji plaćaju naknadni ulagači, a ne od zarade zarađenih od strane pojedinaca koji posluju. Ponzi programi osmišljeni su kako bi se srušili na račun posljednjih investitora kada nema dovoljno novih sudionika.



Bitcoin je besplatan softverski projekt bez središnjeg autoriteta. Slijedom toga, nitko nije u stanju napraviti lažne izjave o povratu ulaganja. Kao i druge glavne valute kao što su zlato, američki dolar, euro, jen itd. Nema zajamčene kupovne moći i tečaj se slobodno plasira. To dovodi do volatilnosti gdje vlasnici bitcoina mogu nepredvidivo zaraditi ili izgubiti novac. Osim spekulacija, Bitcoin je također sustav plaćanja s korisnim i konkurentnim atributima koje koriste tisuće korisnika i tvrtki.



Nije li Bitcoin nepravedno koristi ranim korisnicima?



Neki rani korisnici imaju veliki broj bitcoina jer su riskirali i uložili vrijeme i resurse u neprovenjenu tehnologiju koju nitko nikad nije koristio, a mnogo je teže osigurati ispravno. Mnogi rani korisnici potrošili su veliki broj bitcoina nekoliko puta prije nego što su postali vrijedni ili kupili samo male količine i nisu imali ogromne dobitke. Nema jamstva da će cijena bitcoina povećati ili pasti. To je vrlo slično ulaganju u rano pokretanje koje može ili steći vrijednost kroz svoju korisnost i popularnost, ili jednostavno ne probijaju. Bitcoin je još uvijek u djetinjstvu i osmišljen je s dugoročnim pogledom; teško je zamisliti kako bi to moglo biti manje pristrano prema ranim usvojiteljima, a današnji korisnici mogu ili ne moraju biti rani korisnici sutra.



Neće li krajnja količina bitcoina biti ograničenje?



Bitcoin je jedinstven po tome što će ikada biti stvoreno samo 21 milijuna bitcoina. Međutim, to nikad neće biti ograničenje jer transakcije mogu biti denominirane u manjim podjedinicama bitcoina, kao što su bitovi - postoji 1 000 000 bitova u 1 bitcoinu. Bitcoin se može podijeliti do 8 decimalnih mjesta (0.000.000 01) i potencijalno čak i manjih jedinica ako je to potrebno u budućnosti budući da se prosječna veličina transakcija smanjuje.



Neće Bitcoin pasti u deflacijskoj spirali?



Debljinska spiralna teorija kaže da će, ako se očekuje pad cijena, ljudi će premjestiti kupnje u budućnost kako bi se iskoristile niže cijene. To smanjenje potražnje zauzvrat će uzrokovati trgovce da snizuju svoje cijene kako bi pokušali potaknuti potražnju, čineći problem lošijim i dovodeći do ekonomske depresije.



Iako je ova teorija popularan način opravdavanja inflacije među središnjim bankarima, čini se da to nije uvijek istinito i smatra se kontroverznim među ekonomistima. Potrošačka elektronika jedan je od primjera tržišta na kojem stalno pada cijena, ali koja nije u depresiji. Slično tome, vrijednost bitcoina porasla je tijekom vremena, a ipak je veličina Bitcoinove ekonomije dramatično porasla zajedno s njom. Budući da je i vrijednost valute i veličine njenog gospodarstva započela na nuli u 2009. godini, Bitcoin je protuekspresija na teoriju koja pokazuje da ponekad mora biti pogrešna.



Bez obzira na to, Bitcoin nije dizajniran da bude deflacijska valuta. Točnije je da se Bitcoin namjerava napuhati u svojim prvim godinama i postati stabilan u kasnijim godinama. Jedini put kada će količina bitcoina u optjecaju pasti ako ljudi bezbrižno gube svoje novčanike ne uspijevajući napraviti sigurnosne kopije. S stabilnom monetarnom bazom i stabilnom ekonomijom, vrijednost valute bi trebala ostati ista.



Nije li špekulacija i volatilnost problem za Bitcoin?



Ovo je stanje kokoši i jaja. Kako bi bitcoinova cijena stabilizirala, velika ekonomija treba razviti s više tvrtki i korisnika. Kako bi se razvila velika ekonomija, tvrtke i korisnici tražit će stabilnost cijena.



Srećom, volatilnost ne utječe na glavne prednosti Bitcoina kao platnog sustava za prijenos novca od točke A do točke B. Moguće je da tvrtke odmah pretvaraju bitcoin plaćanja u svoju lokalnu valutu, omogućujući im da iskoriste prednosti Bitcoina bez podložni su fluktuacijama cijena. Budući da Bitcoin nudi mnoge korisne i jedinstvene značajke i svojstva, mnogi korisnici odlučuju koristiti Bitcoin. S takvim rješenjima i poticajima, moguće je da će Bitcoin sazrijeti i razviti do stupnja u kojem će volatilnost cijena biti ograničena.



Što ako netko kupi sve postojeće bitcoine?



Samo djelić bitcoina izdanih do danas nalazi se na burzovnim tržištima za prodaju. Bitcoin tržišta su konkurentne, što znači da će cijena bitcoina porasti ili pasti ovisno o ponudi i potražnji. Osim toga, novi bitcoini će i dalje biti izdani već desetljećima. Stoga ni najodlučniji kupac nije mogao kupiti sve bitcoine koji su postojali. Ova situacija ipak ne sugerira da tržišta nisu podložna manipulaciji cijenama; još uvijek ne poduzima značajne količine novca za kretanje tržišne cijene gore ili dolje, tako da Bitcoin i dalje ostaje hromo sredstvo do sada.



Što ako netko stvara bolji digitalni valutu?



To se može dogoditi. Za sada, Bitcoin ostaje daleko najpopularniji decentralizirane virtualnu valutu, ali nema garancije da će zadržati tu poziciju. Već postoji niz alternativnih valuta inspiriranih Bitcoin. To je, međutim, vjerojatno ispravno pretpostaviti da su značajna poboljšanja će biti potreban za novu valutu prestići Bitcoin u smislu uspostavljena na tržištu, iako to ostaje nepredvidljiv. Bitcoin mogao ubjedljivo donijeti poboljšanja konkurentske valute, tako dugo dok to ne mijenja temeljne dijelove protokola.



Što je Bitcoin mining?



Rudarstvo je proces trošenja računalnu snagu za obradu transakcija, osigurati mrežu, a da svi u sustavu sinkronizirani zajedno. Može se promatrati kao Bitcoin podatkovnom centru, osim da je osmišljen kako bi se u potpunosti decentralizirana s rudarima koji rade u svim zemljama i nijedan pojedinac ima kontrolu nad mrežom. Ovaj proces se naziva „rudarenje” kao analogno zlata rudarstvo, jer to je i privremeni mehanizam koristi za izdavanje novih bitcoins. Za razliku od zlata rudarstvo, međutim, Bitcoin mining nudi nagradu u zamjenu za korisne usluge koje su potrebne za rad sigurno plaćanje mrežu. Rudarstvo i dalje će biti potrebna nakon posljednjeg Bitcoin je izdana.



Kako Bitcoin mining raditi?



Svatko može postati Bitcoin rudar pokretanjem programa sa specijaliziranim hardvera. Rudarstvo softver sluša transakcija emitiraju putem peer- to- peer mreže, te obavlja odgovarajuće poslove za obradu i potvrdili ove transakcije. Bitcoin rudara obavljati taj posao, jer oni mogu zaraditi naknade transakcije korisnici plaćaju za bržu obradu transakcija i novostvorenih bitcoins izdane u postojanje prema fiksnoj formuli.



Za nove transakcije treba potvrditi, oni moraju biti uključeni u bloku uz matematički dokaz rada. Takvi dokazi su vrlo teško stvoriti, jer ne postoji način da se stvori ih osim tako težak milijarde izračuna u sekundi. To zahtijeva rudara za obavljanje te kalkulacije prije nego što su njihovi blokovi prihvaćen od strane mreže, a prije nego što su nagrađeni. Kako sve više ljudi početi minirati, poteškoće pronalaženja ispravnih blokova automatski se povećava mreže kako bi se osiguralo da je prosječno vrijeme naći blok ostaje jednaka 10 minuta. Kao rezultat toga, rudarstvo je vrlo konkurentno poslovanje, gdje nijedan pojedinac rudar može kontrolirati ono što je uključeno u bloku lancu.



Dokaz o radu također je osmišljen kako bi ovisiti o prethodnom bloku prisiliti kronološki red u bloku lancu. To ga čini eksponencijalno teško preokrenuti prethodne transakcije, jer to zahtijeva preračunavanje dokaza rada svih kasnijih blokova. Kada se dva bloka nalaze se u isto vrijeme, rudari rade na prvom bloku oni primaju i prebacuje na najduži lanac blokova čim sljedeći blok nalazi. To omogućuje rudarstvo osigurati i održavati globalni konsenzus temelji se na procesorskom snagom.



Bitcoin rudari nisu ni u stanju prevariti povećanjem vlastite plaću, niti procesne prijevare transakcije koja bi mogla pokvariti Bitcoin mreži jer su svi Bitcoin čvorovi će odbaciti svaki blok koji sadrži pogrešne podatke kao i po pravilima Bitcoin protokola. Slijedom toga, mreža ostaje sigurna, čak i ako nisu svi Bitcoin rudari može vjerovati.



Nije Bitcoin mining gubljenje energije?



Trošenje energije da osigura i raditi sustav plaćanja je teško gubljenje. Kao i bilo koje druge usluge plaćanja, korištenje Bitcoin podrazumijeva troškove obrade. Usluge potrebne za rad trenutno rasprostranjenih monetarnim sustavima, kao što su banke, kreditne kartice i oklopnim vozilima, također koriste puno energije. Iako je za razliku od Bitcoin, njihova ukupna potrošnja energije nije transparentan i ne može se tako lako izmjeriti.



Bitcoin mining je dizajniran kako bi postali više optimiziran tijekom vremena s specijalizirani hardver konzumiranje manje energije, a operativni troškovi rudarenja treba i dalje biti razmjerno potražnji. Kada Bitcoin mining postaje previše konkurentan i manje isplativo, neki rudari odabrati da se zaustavi svoje aktivnosti. Nadalje, sva energija potroše rudarstvo na kraju se pretvara u toplinu, a najprofitabilniji rudari će biti onih koji su stavili tu toplinu dobro iskoristiti. Optimalno učinkovit rudarstvo mreža je onaj koji nije zapravo konzumiranje bilo dodatnu energiju. Iako je to idealno, ekonomija rudarstva su takva da rudari pojedinačno težiti tome.



Kako rudarstvo pomoć sigurna Bitcoin?



Rudarstvo stvara ekvivalent konkurentnog lutrije, što ga čini vrlo teško za bilo koga tko se uzastopno dodavanje novih blokova transakcija u bloku lanca. To štiti neutralnost mreže sprečavanjem bilo kojeg pojedinca s dobivanjem ovlasti blokirati određene transakcije. To također sprečava bilo koju osobu od zamjene dijelova bloka lanca posuvraćati vlastitu troši, koja bi se mogla koristiti da vara druge korisnike. Rudarstvo čini eksponencijalno teže preokrenuti prošlog transakciju zahtijevaju prepisivanjem svih blokova nakon ove transakcije.



Što mi je potrebno za početak rudarstvo?



U ranim danima Bitcoin, svatko mogao pronaći novi blok pomoću CPU svog računala. Kako sve više i više ljudi počelo rudarstvo, poteškoće u pronalaženju novih blokova uvelike povećao do točke u kojoj je jedini najisplativiji način rudarstva i danas koristi specijalizirani hardver. Možete posjetiti BitcoinMining.com za više informacija.



Je Bitcoin sigurna?



Bitcoin tehnologija - protokol i kriptografija - ima snažnu sigurnost track record i Bitcoin mreža je vjerojatno najveći distribuirani računalni projekt u svijetu. Bitcoin je najčešći ranjivost u korisničkom pogreške. Bitcoin novčanik datoteka koje pohranjujete potrebni privatni ključevi se mogu slučajno izbrisane, izgubljena ili ukradena. To je prilično sličan fizički novac pohranjen u digitalnom obliku. Srećom, korisnici mogu zaposliti zvučne sigurnosne prakse kako bi zaštitili svoj novac ili korištenje usluga koje nude dobru razinu sigurnosti i osiguranja od krađe ili gubitka.



Nije Bitcoin je sjeckan u prošlosti?



Pravila protokol i kriptografiju koristi za Bitcoin i dalje rade godina nakon svog osnutka, što je dobar pokazatelj da je koncept dobro osmišljen. Međutim, sigurnosnih propusta su pronađeni i fiksna tijekom vremena u raznim implementacije softvera. Kao i bilo koji drugi oblik softvera, sigurnost Bitcoin softvera ovisi o brzini kojom se nalaze i ispravljaju probleme. su otkrili više takva pitanja, više Bitcoin dobiva zrelost.



Tu su često zabluda o krađa i narušavanja sigurnosti koje su se dogodile na različitim burzama i poduzeća. Iako su ti događaji su nesretni, nitko od njih uključuju Bitcoin sama bitak sjeckan, niti implicira inherentne nedostatke u Bitcoin; baš kao i pljačke banke ne znači da je dolar je ugrožena. Međutim, to je točno reći da je potreban potpuni skup dobrih praksi i intuitivnim sigurnosnih rješenja kako bi korisnicima bolju zaštitu svog novca, a kako bi se smanjila opći rizik od krađe i gubitka. Tijekom posljednjih nekoliko godina, takve sigurnosne značajke brzo razvili, kao što su novčanik enkripcije, offline novčanike, hardver novčanike i multi- potpis transakcija.

zaraditi bitcoin




Može li korisnik sklopiti tajni dogovor protiv Bitcoin?



Nije moguće promijeniti Bitcoin protokol koji se lako. Bilo Bitcoin klijent koji nije u skladu s istim pravilima ne može nametnuti svoja pravila na druge korisnike. Kao po tekućoj specifikaciji, dvostruka potrošnja nije moguće na istom blok lancu, a ne troši bitcoins bez valjanog potpisa. Dakle, nije moguće generirati nekontrolirane količine bitcoins iz ničega, provesti druga sredstva korisnika, korumpirane mreže, ili bilo što slično.



Međutim, moćne rudari samovoljno može blokirati ili preokrenuti nedavne transakcije. Većina korisnika također može staviti pritisak na neke promjene koje treba usvojiti. Zbog Bitcoin radi samo ispravno s potpunim konsenzusom između svih korisnika, mijenjanje protokol može biti vrlo teško i zahtijeva veliku većinu korisnika da usvoje promjene na takav način da preostali korisnici imaju gotovo nema izbora nego slijediti. Kao opće pravilo, to je teško zamisliti zašto bilo Bitcoin korisnik će se odlučiti na usvajanje bilo kakve promjene koje bi mogle ugroziti vlastiti novac.



Je Bitcoin osjetljiva na kvantnom računalstvu?



Da, većina sustava oslanja na kriptografije u cjelini su, uključujući i tradicionalne bankovne sustave. Međutim, kvantna računala još uvijek ne postoji i vjerojatno neće još neko vrijeme. U slučaju da kvantno računanje moglo biti neposredna prijetnja Bitcoin, protokol se može nadograditi na post kvantne algoritama. S obzirom na važnost da bi ovo ažuriranje imate, to može biti sigurno očekuje da će biti vrlo pregledan od strane programera i usvojen od strane svih korisnika Bitcoin.



Što ako imam još pitanja o Bitcoin?



Tri velika mjesta gdje možete dobiti odgovore na pitanja su BitcoinTalk forum na BitcoinTalk.org je Bitcoin pod- reddit na Reddit.com/r/bitcoin i Bitcoin Stack Exchange na Bitcoin.StackExchange.com.





automatictronprofits -surgreen
Powered by ConvertriPowered by Convertri